Branża fitness mówi "DOŚĆ". Wiadomo, kiedy otworzą się siłownie

  • 18.01.2021, 11:31 (aktualizacja 18.01.2021, 16:08)
  • Źródło: https://innpoland.pl/165061,kiedy-silownie-zostana-otwarte-branza-zapowiada-termin
Branża fitness mówi "DOŚĆ". Wiadomo, kiedy otworzą się siłownie Photo by Luis Vidal on Unsplash
Branża fitness, która od wielu miesięcy ma trudności z prowadzeniem swojej działalności i utrzymaniem się na powierzchni, postanowiła się sprzeciwić. Zapowiedziała otwarcie klubów i siłowni. Padła konkretna data.

Fitness podaje termin

RMF donosi, że Polska Federacja Fitness ogłosiła ponowne otwarcie siłowni i basenów w całym kraju od 1 lutego. Jej przedstawiciele tłumaczą, że rządowy zakaz jest niezgodny z konstytucją.

– Przygotowaliśmy z naszym działem prawnym bardzo obszerną opinię prawną. Ta opinia jednoznacznie wskazuje, że zakazać naszej działalności absolutnie nie można – serwis cytuje słowa Macieja Kowalskiego, właściciela kilku klubów.

RMF podaje, że zdaniem przedstawiciela Federacji, zakaz działalności jest nielegalny, ale same ograniczenia są konieczne. Z tego powodu do siłowni będzie wpuszczany jeden klient na 12 metrów. Ponadto zachowany zostanie odstęp pomiędzy ćwiczącymi i dezynfekcja.

Kłopoty fitnessu

Nagłe i ponowne zamknięcie siłowni i klubów fitness sprowadziło niemałe problemy na właścicieli obiektów. Pisaliśmy już o nich w październiku. Wtedy przedstawiciele Polskiej Federacji Fitness tłumaczyli, że branża jest jedną z gałęzi gospodarki, która najbardziej ucierpiała na wprowadzonych zakazach.

Pracowało w niej wówczas ok. 150 tys. ludzi. Dowiedzieliśmy się, że ich zdaniem, kluby fitness są najlepszym i najbezpieczniejszym miejscem do tego, aby budować swoją odporność poprzez regularne i urozmaicone ćwiczenia fizyczne.

Niestety dla właścicieli tego typu obiektów i miłośników sportu, minister zdrowia Adam Niedzielski powiedział pod koniec grudnia, że restauracje i siłownie są raczej na końcu obiektów do otwarcia.

– W pierwszej kolejności będziemy przywracali handel, szkoły, naukę. Szczególnie w klasach najmłodszych – wyjaśnił wówczas minister na antenie Radia ZET.

 

Autor: Grzegorz Koper

Grzegorz Koper - Ukończył prawo na WPiA UW. Pierwsze redakcyjne szlify zdobywał w Dzienniku Gazecie Prawnej. Pracował też w warszawskich kancelariach przy obsłudze prawnej i prawnopodatkowej biznesu. Interesuje się rynkiem inwestycyjnym i rynkiem sztuki.

Napisz do niego na [email protected]

Artykuł pochodzi z serwisu naTemat.pl/INNPoland.pl, gdzie został pierwotnie opublikowany.

Link do wiadomości źródłowej

Źródło: https://innpoland.pl/165061,kiedy-silownie-zostana-otwarte-branza-zapowiada-termin

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu szzz.pl. TIMM Wrocław sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe