Do tej pracy zgłosiło się 40 tys. chętnych. Irlandzka wyspa szuka swojego opiekuna...

  • 19.01.2021, 16:59 (aktualizacja 19.01.2021, 17:09)
  • Źródło: https://natemat.pl/334873,irlandia-great-blasket-island-szuka-swojego-opiekuna-rekrutacja-do-pracy
Do tej pracy zgłosiło się 40 tys. chętnych. Irlandzka wyspa szuka swojego opiekuna... https://www.greatblasketisland.net/gallery/
Właściciele Great Blasket Island rozpoczęli rekrutację na stanowisko opiekuna wyspy. W ubiegłym roku na to nietypowe ogłoszenie odpowiedziało ponad 40 tys. kandydatów! Praca polega na zarządzaniu małą kawiarnią oraz kilkoma domkami letniskowymi. Wyżywienie i zakwaterowanie zapewni oczywiście pracodawca, ale uwaga – nie ma WI-FI.

Great Blasket Island to najbardziej wysunięta na zachód wyspa Europy, która nie ma swoich stałych mieszkańców. Miejsce cieszy się za to sporym zainteresowaniem wśród osób, które szukają ucieczki od codzienności. Na tej irlandzkiej wyspie można jednak przenocować tylko w czterech letniskowych domkach. Ktoś musi się nimi zajmować, dlatego właściciele szukają dwóch osób, które spędzą na wyspie pół roku.

Rekrutacja do tej pracy marzeń powtarza się o tej samej porze i ma charakter konkursowy. W ubiegłym roku chętnych na nietypowe stanowisko było 20 tys. osób. Zgłoszenie może wysłać każdy, kto jest komunikatywny, sprawny fizycznie i zna język angielski.

Na malowniczej wyspie w Irlandii przebywać się będzie od kwietnia do października. Warto jednak pamiętać, że z takim krajobrazem wiążą się pewne ograniczenia. – Na wyspie nie ma prądu, Wi-Fi ani gorącego prysznica. Są za to świece, ogniska, gwiazdy i przyroda. I oczywiście kawiarnia – powiedziała Alice Hayes, właścicielka obiektów na wyspie.

Do głównych zadań opiekuna wyspy będzie należeć zarządzanie kawiarnią oraz opieka nad domkami letniskowymi, co wiąże się także z przyjmowaniem gości. Pracodawcy zapewniają oczywiście nocleg i wyżywienie, ale za to dojechać na wyspę trzeba już będzie samodzielnie.

Wyspa ma ponad cztery mile długości i składa się w dużej mierze z terenów górzystych, a odwiedzający mogą tu również zwiedzać starożytne ruiny. Duże zainteresowanie ofertą pracy właścicielka wyspy tłumaczy tym, że ludzie coraz częściej szukają spokoju i chcą się po prostu odciąć na moment od świata.

Zgłoszenia kandydatów na stanowisko opiekuna wyspy będą przyjmowane do 22 stycznia 2021 roku. Pełen zakres obowiązków w pracy można znaleźć na oficjalnej stronie wyspy.

źródło: greatblasketisland.com, thesun.ie

 

Wiecej zdjęc znajdzies tutaj: https://www.greatblasketisland.net/gallery/

 

Autor : Anna Świerczek

Wywiady, sondy uliczne oraz krótkie relacje na żywo z różnych wydarzeń– takie doświadczenie zebrałam podczas pracy w Radiu Kolor. Dzięki pracy w lokalnym radiu, poznałam Warszawę od podszewki i nauczyłam się, że dobre tematy często można znaleźć „na ulicy”. Uwielbiam być blisko ludzi i zawsze chcę wiedzieć, co dzieje się dookoła mnie.

Tym, co sprawia mi w dziennikarstwie największą przyjemność, jest jednak pisanie. Studia licencjackie ukończyłam na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego, a magisterskie realizuję na Wydziale Dziennikarstwa. Festiwale filmowe, premiery teatralne, targi artystyczne – to wydarzenia, w których zawsze chętnie uczestniczę, dlatego pisanie o nich lub ich recenzowanie daje mi najwięcej satysfakcji.

Artykuł pochodzi z serwisu naTemat.pl/INNPoland.pl, gdzie został pierwotnie opublikowany

Link źródłowy wiadomości

Źródło: https://natemat.pl/334873,irlandia-great-blasket-island-szuka-swojego-opiekuna-rekrutacja-do-pracy

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu szzz.pl. TIMM Wrocław sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe